ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2023

Ostrożnie! Kilka rad na majówkę 🏞

 Dodano: 2024-05-06

 

          

      

2023-05-01  

Ostrożnie! Kilka rad na majówkę 🏞  

 

Badania amerykańskich naukowców dowiodły, że najmniej wypadków przydarza się nam w pracy, a różnych urazów najczęściej doznajemy poza nią: na drodze, w domu i – uwaga – podczas wypoczynku. Jeśli już jednak ktoś zdecyduje się na wypoczynek w długi majowy weekend i nie bacząc na czyhające wszędzie zagrożenia będzie grillował, jeździł na rowerze, spacerował po lesie albo skakał na spadochronie, powinien podwyższyć swój poziom bezpieczeństwa oddając się w wolnych chwilach lekturze ATESTU. Tym, którzy z uwagi na bhp długi weekend spędzą w hamaku albo na kanapie również polecamy lekturę naszego miesięcznika, gdzie znajdą wiele wskazówek z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. A ci, którzy wybiorą opcję najbezpieczniejszą, czyli majówkę w pracy, bezwzględnie zalecamy czytanie ATESTU – wszak dbamy o wasze bezpieczeństwo w pracy.
🏞🫕
Przy okazji można również zerknąć do ostatniego numeru PRZEKROJU. W wydaniu nr 2 (3581)/23 Maciej Orliński przypomina, że w Ameryce Północnej część z wyjątkowo jadowitych gatunków węży ma ciała pokryte kolorowymi poprzecznymi paskami. W związku z tym funkcjonuje tam od lat nietypowa procedura bezpieczeństwa: amerykańskie dzieci uczą się rymowanek o kolorach jadowitych węży. M. Orliński przywołuje jedną z nich: „Red touches yellow – kilss a fellow” i tłumaczy ją tak: czerwony dotyka żółtego – niestety umrzesz, kolego.
W Polsce nie ma takich kolorowych węży, ale Orliński identyfikuje inne zagrożenia i ostrzega przed nimi w rymowankach w wymyślonym przez siebie gatunku poetyckim – ostrożniku. Oto przykłady:

„Trupia czaszka u słupa –
wnet zamienisz się w trupa!”

„Szeroka, ruchliwa ulica –
nie wchodź, bo będzie kaplica!”

🏞🫕🚴‍♂️
Więcej ostrożników w wiosennym PRZEKROJU.
ATEST również poleca się do czytania: https://www.atest.com.pl
🏞🫕🚴‍♂️🩻  

 
  - 1 -