ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2023

Materiały niebezpieczne pod kontrolą

 Dodano: 2024-05-06

 

          

      

2023-04-30  

Materiały niebezpieczne pod kontrolą  

 

Materiały niebezpieczne pod kontrolą – to hasło przewodnie seminarium zorganizowanego 14 kwietnia br. przez oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Rzeszowie. Wydarzenie zgromadziło blisko stu uczestników, ośmiu wystawców i prelegentów; zostało objęte patronatem honorowym Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie.
Główny wykład w trakcie seminarium poprowadziła Agnieszka Dembińska – ekspertka w dziedzinie magazynowania materiałów niebezpiecznych.

Następnie prelekcje wygłosili przedstawiciele partnerów seminarium: Mariusz Jędorowski z firmy TOPSERW – Składowanie, magazynowanie i transport baterii jonowo-litowych; Grzegorz Płuziński z firmy ECOTHESIS – chemIQ, czyli jak w łatwy sposób zarządzać chemikaliami w firmie; Jakub Bubak, twórca aplikacji Xafy Safety App – 3 razy TAK, sprawdzona, sprawna, spisana: wykonywanie list kontrolnych bhp w aplikacji bhp Xafy Safety App; Adam Jabłoński z firmy Filter Service – Środki ochrony dróg oddechowych – dobór i dopasowanie; Sebastian Kilichowski z firmy EyeShield – wpływ światła z ekranów na zdrowie i wzrok pracownika; Paweł Wojdyła i Wojciech Nerwiński z firmy Ansell – Zintegrowany system ochrony dłoni.

Podczas seminarium omówiono problemy, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy oraz pracownicy służby bhp. Zaprezentowano również nowoczesne rozwiązania, które chronią pracowników, usprawniają i systematyzują pracę.
 

 
  - 1 -