ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2022

Spokojny sen pracodawcy

 Dodano: 2023-11-07

 

          

      

2022-11-04  

Spokojny sen pracodawcy  

 

👍 „Spokojny sen pracodawcy zapewnia szkolenie bhp pracowników z Ukrainy w języku ukraińskim” – to hasło kampanii społecznej Fundacja ipomocni.pl skierowanej do pracodawców zatrudniających uchodźców. Z kampanią można było się zetknąć we wrześniu na ulicach Krakowa (nośnikami hasła były miejskie autobusy) oraz w mediach społecznościowych.
🚌
W Polsce zatrudnienie znalazło już prawie 800 tys. uchodźców z Ukrainy. Uciekają przed wojną, zabierają ze sobą czasami jeden mały plecak i wyruszają w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Czy tym bardziej nie powinniśmy jako pracodawcy zapewnić im bezpiecznych warunków pracy?
👇
Uchodźcy znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka ulegania wypadkom przy pracy ze względu na ograniczone umiejętności posługiwania się językiem polskim. Pracownik polskojęzyczny łatwo może przeczytać wszystkie wytyczne obowiązujące w przedsiębiorstwie, bez trudu dotrze do instrukcji obsługi maszyn i urządzeń, może również spytać innych o bezpieczny sposób wykonywania pracy. Niestety osoba, która nie posługuje się językiem polskim na odpowiednim poziomie, nie tylko nie ma takich możliwości, ale też może nie zareagować lub zareagować z opóźnieniem na ostrzeżenie głosowe o nagłym niebezpieczeństwie…
💻
Więcej informacji w listopadowym ATEŚCIE.
🙂  

 
  - 1 -