ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2022

Od bhp do wellbeingu

 Dodano: 2023-07-26

 

          

      

2022-07-21  

Od bhp do wellbeingu  

 

W dniach 1–3 czerwca w Krakowie odbyła się 13. ogólnopolska konferencja ATESTU zatytułowana „Od bhp do wellbeingu”. Sto osób, czternaście wykładów, dziewięciu partnerów, siedem dużych stoisk, na których odbył się kurs stosowania nowoczesnych środków ochrony indywidualnej i innych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy. Trzy sesje warsztatowe i trzy wyjazdy techniczne do wyjątkowych krakowskich zakładów pracy. Jedna dyskusja panelowa z dużym udziałem głosów z sali i jedna uroczysta kolacja, na której zasady wellbeingu wdrażaliśmy w praktyce (w doborowym towarzystwie i przy dobrej muzyce…). Ciekawych rozmów, nowych kontaktów i pokonferencyjnych pomysłów bez liku.

Po raz kolejny i na pewno nie ostatni okazało się, że największą wartością naszych konferencji są ludzie. Uczestnicy – większość nowych, którzy po raz pierwszy przyjechali na konferencję ATESTU, i część wieloletnich przyjaciół, z którymi zaczynaliśmy naszą konferencyjną przygodę jeszcze w klimatycznej Łopusznej. I jednym, i drugim dziękujemy za zaufanie – mamy nadzieję, że warto było wygospodarować trzy dni w napiętym kalendarzu. Wykładowcy i eksperci prowadzący warsztaty – z przyjemnością słuchało się wykładów wykorzystujących najnowszą wiedzę i budzącą szacunek praktykę zawodową. Partnerzy – przywieźli mnóstwo nowości i ciekawych produktów, pomysłów; chętnie dzielili się wiedzą i wdawali w dyskusje z uczestnikami.

Cieszymy się, że sprawdził się nasz pomysł na konferencję: jeszcze więcej zajęć niż zwykle, trudne tematy, ambitne warsztaty. Mieliśmy pewne obawy, czy w czasach „eventowego bhp” ktoś jeszcze chce siedzieć przez długie godziny, słuchać wykładów, dyskutować. Jednak zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę i kontakt z ekspertami nie maleje. Jest to szczególnie ważne w czasach wiedzy internetowej, ładnie opakowanej, a nader często pustej w środku (gdy ogląda się niektóre kanały behapowskie, prowadzone przez osoby z dużą pewnością siebie określające się ekspertami, to włos jeży się na głowie).
I jeszcze jedno zdanie o formule konferencji: ma przekazywać najnowszą wiedzę, ale nie jest to szkolenie, więc bardziej chodzi o zasygnalizowanie problemów, wskazanie trudnych tematów, zachęcenie do dyskusji. W tematach znalazły się więc nowe trendy i klasyczne zagadnienia w nowej odsłonie.

Do niektórych ważnych tematów omawianych na konferencji wrócimy w naszych artykułach przygotowanych przez wykładowców. Dzięki temu z częścią omawianej problematyki będą się mogli zapoznać wszyscy czytelnicy ATESTU. Wkrótce ukażą się również bardziej szczegółowe omówienia warsztatów i sesji konferencyjnych.

Po intensywnym pierwszym półroczu nie zwalniamy tempa – w najbliższym wydaniu 7-8/2022 (które ukaże się w sierpniu) ciekawe artykuły m.in. o wpływie zmęczenia na wypadki przy pracy i o samobójstwach marynarzy. Przypominamy, że nasza specjalna oferta na dwuletnią prenumeratę ATESTU obowiązuje tylko do końca lipca – warto o niej pomyśleć przed wyjazdem na wakacje: https://www.atest.com.pl/info,new?id2=1655708424&t=main
 

 
  - 1 -