ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2021

Spotkanie w Kaliszu po długiej przerwie

 Dodano: 2022-07-13

 

          

      

2021-07-12  

Spotkanie w Kaliszu po długiej przerwie  

 

Długi okres zagrożenia epidemicznego dał się we znaki służbie bhp. Zostaliśmy sami. Musieliśmy sobie radzić. Nadmiar ustaw i rozporządzeń niewiele pomagał. Były one skierowane do ogółu społeczeństwa. Natomiast firmy, zwłaszcza te małe, za bardzo się tym nie przejmowały. Inspekcja sanitarna trochę straszyła, ale to były pozory. Natomiast na pewno brakowało nam kontaktów zawodowych.

Dlatego też dobrze się stało, że po prawie półtorarocznej przerwie 22 czerwca w naszym kaliskim oddziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP odbyło się seminarium dla członków stowarzyszenia. W sali konferencyjnej w BOROWIANCE zebrało się prawie pięćdziesiąt osób. Byli przedstawiciele: Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawiciele tych urzędów prezentowali zmiany, jakie zostały wprowadzone w zakresie badań lekarskich, szkoleń, kwalifikacji dozorowych, oceny zagrożenia wybuchem, zasad i możliwości uzyskania dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa pracy.

Widać było zainteresowanie uczestników seminarium, rozmowy odbywały się nie tylko na sali, ale i po za nią. Prezes oddziału Piotr Kaczmarek zapowiedział, że 17 września br. odbędzie się uroczyste spotkanie oddziału z okazji Dnia Służby BHP. Oby się to udało, bo czasy niepewne.

Henryk Karczowski
 

 
  - 1 -