ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2020

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” – rozstrzygnięcie w Katowicach

 Dodano: 2021-11-02

 

          

      

2020-10-30  

„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” – rozstrzygnięcie w Katowicach  

 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach po raz 27. nagrodził pracodawców, dla których nadrzędnym celem jest zdrowie i życie pracowników. 22 października 2020 r. w siedzibie OIP w Katowicach wręczono pracodawcom nagrody w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.
Udział w konkursie skłania pracodawców do wprowadzania rozwiązań zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Konkurs nie tylko przyczynia się zbudowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, ale przede wszystkim stanowi motywację do dalszego rozwoju firmy, stałego monitorowania i poprawy warunków pracy.
W tym roku do I etapu konkursu na terenie województwa śląskiego przystąpiło 9 pracodawców. Ostatecznie po ocenach zakładów pracy zakwalifikowało się 7 pracodawców. Czterech w kategorii do 49 zatrudnionych pracowników, jeden w kategorii od 50 do 249 zatrudnionych oraz dwóch w kategorii powyżej 249 zatrudnionych.

Kapituła XXVII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” przyznała 6 nagród dla najlepszych pracodawców z terenu województwa śląskiego:
• w kategorii zakładów pracy zatrudniających do 49 pracowników:
- I miejsce – Meiko Trans Polska Sp. z o.o. z Gliwic,
- II miejsce – Brand Springs Poland Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich,
- III miejsce – Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci Niepełnosprawnych z Jaworzna;
• w kategorii zakładów pracy zatrudniających od 50 do 249 pracowników kapituła konkursowa przyznała wyróżnienie, które otrzymał pracodawca: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. oddział w Bieruniu;
• w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 249 pracowników:
- I miejsce – Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. z Katowic,
- II miejsce – X-KOM Sp. z o.o. z Częstochowy.

Uroczystego wręczenia statuetek dokonali p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach Piotr Kalbron oraz jego zastępcy: Adam Wąsowski i Janusz Grygierczyk. W związku z sytuacją epidemiologiczną finał tegorocznej edycji konkursu odbył się z wieloma ograniczeniami wynikającymi z obowiązku zachowania reżimu sanitarnego. Po raz pierwszy w historii zmagań konkursowych o tytuł „Pracodawcy – organizatora pracy bezpiecznej” pracodawcy i zaproszeni goście mogli uczestniczyć w uroczystości on-line na żywo na fanpage’u Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach na Facebooku.
 

 
  - 1 -