ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2015

Zmarł Marian Hawryszczyszyn

 Dodano: 2016-08-24

 

          

      

2015-08-18  

Zmarł Marian Hawryszczyszyn  

 

14 sierpnia 2015 roku pożegnaliśmy we Wrocławiu
IGNACEGO MARIANA HAWRYSZCZYSZYNA
prezesa wrocławskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w latach 1993-2011, jednego z założycieli oddziału we Wrocławiu, a także honorowego członka OSPSBHP.
W ostatnich latach, mimo zmagania się z ciężką chorobą, starał się być aktywnym społecznie, a także uczestniczyć w spotkaniach oddziałowych, bo nadal żył sprawami związanymi z ochroną pracy. W zawodzie behapowca przepracował ponad 50 lat.
Z wykształcenia był inżynierem elektrykiem i w tym zawodzie rozpoczął swoją pracę. Społecznie działał w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich. Dzięki swojej pasji działania, pełniąc różne funkcje, wniósł znaczny wkład w rozwój tej organizacji.
My znaliśmy Kolegę Hawryszyszczyna jako Mariana – człowieka, pogodnego, życzliwego, szlachetnego, zaangażowanego, służącego wiedzą i doświadczeniem zawodowym nowemu pokoleniu behapowców.
Jego życie było bogate w wydarzenia i doświadczenia. Występował w różnych rolach. Niewiele osób wie, że po wojnie, po przyjeździe ze Lwowa do Wrocławia, przez kilka lat występował niemal jako zawodowy aktor, angażowany przez znanych reżyserów do głównych ról w przedstawieniach, z którymi jeździł po Dolnym Śląsku przez okres trzech lat. Jednak życie potoczyło się inaczej. Ważną rolą okazała się służba bezpieczeństwu pracy.
Marian nie zapominał o swoich korzeniach, pielęgnował wspomnienia związane z ukochanym Lwowem i stąd też Jego działalność w Dolnośląskim Oddziale Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód.
Za działalność społeczną uhonorowany został odznaczeniami państwowymi, regionalnymi, stowarzyszeniowymi oraz innymi wyróżnieniami.
W naszej pamięci pozostanie jako wysokiej klasy specjalista, serdeczny kolega, społecznik i szczery patriota.

Barbara Łosek
prezes oddziału OSPSBHP we Wrocławiu  

 
  - 1 -