ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2015

Szkolenie w Słupsku

 Dodano: 2016-06-17

 

          

      

2015-06-16  

Szkolenie w Słupsku  

 

Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP zorganizował 29 maja br. szkolenie połączone ze spotkaniem organizacyjnym, które odbyło się w siedzibie słupskiego oddziału PIP.
Spotkanie rozpoczął Jarosław Lenkiewicz, prezes oddziału stowarzyszenia, który powitał uczestników, a także kierownika słupskiego oddziału PIP Romana Giedrojcia, oraz omówił program spotkania.
Roman Giedrojć swoje wystąpienie poświęcił tematyce wypadkowej, przywołując przykłady wypadków zbadanych przez słupski oddział PIP. Odniósł się również do przygotowywania dokumentacji powypadkowej przez zespoły powypadkowe. W ostatniej części wykładu wywiązała się dyskusja między prelegentem a członkami oddziału. Uczestnicy szkolenia dzielili się również swoimi doświadczeniami z nietypowych i trudnych postępowań powypadkowych
Następnie głos zabrał Jacek Czechowicz, członek oddziału OSPSBHP w Słupsku, przedstawiając podstawy systemu zarządzania jakością żywienia – HACCP, w którym specjalizuje się na co dzień. W swoim wystąpieniu wykazał, że system postępowania HACCP w zakładach mających do czynienia z żywnością służy zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego żywności i jest uznawany za najskuteczniejsze narzędzie pozwalające zagwarantować, że żywność nie ulegnie skażeniu lub zanieczyszczeniu i będzie bezpieczna dla konsumentów. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali tego wykładu.
Na koniec spotkania Tomasz Tandek, wiceprezes oddziału OSPSBHP, omówił sprawy organizacyjne. Ustalono też działania oddziału na następne miesiące. Prezes oddziału poinformował uczestników o wstępnych planach działania nowego ZG na obecną kadencję. Zapowiadana na tym spotkaniu wizyta prezes Zarządu Głównego OSPSBHP Elżbiety Bożejewicz niestety nie doszła do skutku. Jarosław Lenkiewicz w imieniu pani prezes przekazał kilka informacji członkom oddziału.

Marian Bomba, sekretarz oddziału OSPSBHP w Słupsku  

 
  - 1 -