ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2015

Dobre praktyki bhp z zastosowaniem środków ochrony

 Dodano: 2016-06-29

 

          

      

2015-06-24  

Dobre praktyki bhp z zastosowaniem środków ochrony  

 

15 czerwca 2015 r. w kieleckim Geoparku odbyła się konferencja „Dobre praktyki bezpieczeństwa i higieny pracy z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej i zbiorowej”, zorganizowana przez kielecki oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach i Centrum Edukacji Geologicznej „Geopark”.
Zbigniew Gadomski (przedstawiciel firmy DEFRO), Maksymilian Ziętek (przedstawiciel firmy DORBUD), Marzena Lankowska (przedstawiciel inspektora sanitarnego w Kielcach) oraz partnerzy konferencji z firm Ansell, U-Power oraz 3M wygłosili krótkie wykłady dotyczące pracy w środkach ochrony indywidualnej, ich oznaczenia, trwałości, nieprawidłowości w użytkowaniu, chorób zawodowych, opłacalności inwestycji w bezpieczeństwo pracowników oraz nieprawidłowości przy pracach szczególnie niebezpiecznych i użytkowaniu sprzętu ochronnego.
W konferencji udział wziął też starosta kielecki Michał Godowski, który zapewnił o swoim wsparciu dla popularyzowania i zwiększania świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.
Po wykładach i dyskusji uczestnicy konferencji zwiedzili Centrum Edukacji Geologicznej „Geopark” w Kielcach.  

 
  - 1 -