ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2015

Młody inspektor pracy – konkurs w Opolu

 Dodano: 2016-12-01

 

          

      

2015-11-26  

Młody inspektor pracy – konkurs w Opolu  

 

Wojciech Murański, uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Gzowskiego w Opolu, został laureatem I miejsca w organizowanym po raz trzeci przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu konkursie o tytuł „Młodego Inspektora Pracy 2015”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 17 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym z całego województwa.
Zmagania konkursowe podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszej, pisemnej części uczniowie mieli za zadanie wyłapać jak najwięcej nieprawidłowości na prezentowanych fotografiach. Zdjęcia przedstawiały autentyczne sytuacje z którymi stykają się podczas kontroli na placach budów inspektorzy pracy OIP w Opolu. Tu liczyła się wiedza, spostrzegawczość i sprawność, bo na odpowiedź uczniowie mieli zaledwie półtorej minuty.
W drugiej części przyszedł czas na zmagania praktyczne. Zadaniem uczestników było dobranie do dwóch wylosowanych prac odpowiednich środków ochrony indywidualnej. Tu trzeba było wykazać się znajomością specyfiki danych działań. Stoły konkursowe uginały się pod ciężarem środków, było więc w czym wybierać.
W tym roku w konkursowe szranki stanęło 17 uczniów ponadgimnazjalnych szkół o profilu budowlanym z całego województwa. W komisji zasiedli przedstawiciele OIP w Opolu: starszy inspektor pracy, specjalista Artur Margazyn – przewodniczący komisji oraz młodszy inspektor pracy Edward Siwirski, a także przedstawiciele Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Izby Rzemieślniczej w Opolu i Kuratorium Oświaty, jednostek, które współorganizowały konkurs.
W tym roku komisja postanowiła przyznać 3 nagrody oraz dodatkowo trzy wyróżnienia dla uczniów, którzy nie zmieścili się na podium, ale zdobyli dużą liczbę punktów. Wszyscy oni z rąk zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu Moniki Krawczyk odebrali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Zwycięzca tegorocznej edycji Wojciech Murański jest uczniem IV klasy o profilu budowlanym Zespołu Szkół Technicznych im. Gzowskiego w Opolu. Oprócz nagród rzeczowych, jako zdobywca tytułu Młodego Inspektora Pracy, Wojciech Murański wkrótce towarzyszyć będzie inspektorowi pracy OIP w Opolu podczas prawdziwych działań kontrolnych w terenie.
A my, jako pomysłodawcy i organizatorzy konkursu liczymy, że wszyscy uczestnicy w dorosłym życiu i pracy zawodowej nie zapomną zdobytej podczas konkursu wiedzy, na temat bhp w pracach budowlanych.

Agnieszka Stefaniak, rzecznik prasowy OIP w Opolu  

 
  - 1 -