ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2014

Zaczynamy 67. rok

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2014-01-21  

Zaczynamy 67. rok  

 

Nasz miesięcznik zaczął się ukazywać w 1947 r., więc wchodzimy w 67 rok wydawania ATESTU. Osiemsetny numer (1/2014) dotarł już do czytelników. Znalazły się w nim artykuły zróżnicowane tematycznie, ale – jak zawsze – dotyczące kilku najważniejszych obszarów: techniki i technologii, organizacji i prawa pracy, ludzi i wydarzeń branżowych.
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to zamieściliśmy m.in. kilka artykułów dotyczących maszyn: pierwszą część artykułu Andrzeja Midery „Identyfikacja zagrożeń występujących przy obsłudze maszyn”, a także: listę kontrolną do oceny spełniania wymagań bezpieczeństwa przez wytłaczarki makaronu, przygotowaną przez Włodzimierza Łabanowskiego, omówienie normy dla maszyn odlewniczych Andrzeja Kowerskiego.
W zakresie organizacji i prawa pracy poruszyliśmy m.in. tematykę: odpowiedzialności za bezpieczeństwo na budowie i trudności z ustaleniem struktury organizacyjnej nadzoru (artykuł Marcina Korty i Dariusza Kuleszy), obowiązku zawiadomienia o wypadku przy pracy (Piotr Wąż), oceny ryzyka przy pracach budowlanych (Elżbieta Bożejewicz), nowych przepisów bhp i prawa pracy.
Ludzie i wydarzenia to kategoria szeroka. W styczniowym ATEŚCIE napisaliśmy m.in. o kampanii dotyczącej bezpieczeństwa maszyn, posiedzeniu Rady Ochrony Pracy, targach A+A, działaniach OSPSBHP.
Spis artykułów ze styczniowego wydania można znaleźć pod adresem: http://www.atest.com.pl/spistresci.php?nr=1401
Natomiast w lutowym ATEŚCIE zaprosimy wszystkich czytelników do wypełnienia ankiety na temat naszego miesięcznika. Chcemy dowiedzieć się, jak oceniacie ATEST i jakie tematy powinniśmy Waszym zdaniem omawiać na łamach.  

 
  - 1 -