ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2014

Wrocławska kuźnia idei

 Dodano: 2015-11-09

 

          

      

2014-11-07  

Wrocławska kuźnia idei  

 

22 października br. Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu zorganizował pierwszą debatę z cyklu „Kuźnia idei”. Na początek dyskusji poddano „Efektywne formy szkolenia a kreowanie bezpiecznych miejsc pracy”, zadając uczestnikom debaty następujące pytania: czy e-learning jest dobrą metodą szkolenia w zakresie bhp, jakie są najefektywniejsze metody szkolenia w dziedzinie bhp, jakie metody przekazu najlepiej stosować, jak sprawdzić efektywność szkoleń i jakie jest ich przełożenie na poprawę bezpieczeństwa w zakładzie pracy?
W debacie wzięli udział: Grażyna Dębicka – specjalista ds. bhp w firmie FAURECIA Wałbrzych, Karolina Główczyńska-Woelke – reprezentująca Główny Inspektorat Pracy w Warszawie, Marek Nościusz – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Wojciech Podemski – główny specjalista ds. bhp, reprezentujący w dyskusji BCC, Michał Sekunda – dyrektor Działu Handlowego firmy szkoleniowej SEKA, Bronisław Szczeciński – wiceprzewodniczący Komisji ds. Ochrony Pracy w OPZZ. Moderatorem debaty była Iwona Bobrowska-Budny – trener, certyfikowany konsultant metod analizy osobowości zawodowej, z praktyką w działach personalnych i wykształceniem z zakresu bhp.
Temat szkoleń jest gorący. Był m.in. przedmiotem dyskusji na III Kongresie Służby BHP w Warszawie (por.: http://www.atest.com.pl/info,new?&id2=1411998738).
Szeroka dyskusja na ten temat odbyła się również w ubiegłym roku na łamach ATESTU (zob.: http://www.atest.com.pl/teksty,aa1304_2?).
Wrocławska debata nie zmieniła się w panel narzekań, o co łatwo z uwagi na jakość (przynajmniej części) szkoleń bhp. O samej idei i formule debaty piszemy w listopadowym ATEŚCIE, a obszerną relację i wnioski czytelnicy znajdą pod choinką (w numerze 12/2014).  

 
  - 1 -