ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2014

Trochę historii: 600. numer ATESTU

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2014-01-15  

Trochę historii: 600. numer ATESTU  

 

W 600. numerze naszego miesięcznika (ATEST 5/1997) w artykule „Stres – udany konkurs” opisaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu na plakat poświęcony stresowi. Konkurs został zorganizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy oraz Wydziały Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Łodzi.
W artykule można przeczytać m.in.:
Stres jest nowym tematem w plakacie i należało sądzić, że nie najłatwiejszym, lecz zaprezentowane w konkursie plakaty zaprzeczają temu. Projekty konkursowe odznaczają się bardzo dobrym poziomem, a zbiór 50 prac dopuszczonych do wystawy pokonkursowej daje wręcz wyśmienity zestaw. Wystawa prezentuje szeroki wachlarz postaw i kierunków artystycznych. Graficy najczęściej odwołują się do opisania skutków, chcą nas przestraszyć lub rozbawić, chcą wpłynąć pozytywnie na nasze zachowania, ale zawsze starają się to robić lekko, z humorem i inteligentnie.
Plakat ma funkcję nie tylko dekoracyjną, należy mieć nadzieję, że jeżeli prace te będą rozpowszechnione – to skutecznie wpłyną na zmniejszenie przyczyn i skutków stresu w środowisku pracy. (…)
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. Macieja Urbańca przyznało następujące nagrody:
I nagroda
Kuba Sowiński za pracę „Stres w pracy – niepewność, zagrożenie, presja”
II nagroda
Mariusz Napierała za pracę „Bez tytułu”
III nagroda
Piotr Garlicki za pracę „Stres” (…)  

 
  - 1 -