ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2014

Jak pracować, to w Gore

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2014-03-25  

Jak pracować, to w Gore  

 

Firma W. L. Gore & Associates, znana czytelnikom ATESTU jako producent membrany GORE-TEX® wykorzystywanej w zaawansowanych ¶rodkach ochrony indywidualnej, została wysoko oceniona w konkursie na najlepsze miejsca pracy w Niemczech, przeprowadzonym przez instytut Great Place to Work®, w którym wzięło udział 580 firm.
Firma Gore zajęła drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw zatrudniaj±cych od 501 do 2000 osób. Otrzymała też nagrodę specjaln± za rozwój kompetencji pracowników, w tym szczególnie za narzędzie nazwane „Sweet Spot Coaching”, wspomagaj±ce indywidualny rozwój pracowników. Firma stawia na partnerstwo i rozwój pracowników, gdyż to wła¶nie oni decyduj± o jej sukcesie.
Jak informuje instytut oceniaj±cy firmy, konkurs Great Place to Work® nie jest konkursem łatwym. Nie wystarcza sama silna marka ani same dobre chęci. Czy wprowadzane w firmie rozwi±zania spełniaj± oczekiwania pracowników, decyduj± oni sami. Ponad 60% finalnej oceny firmy pochodzi z opinii pracowniczej. W ocenie s± brane pod uwagę dwa aspekty: wyniki ankiety pracowniczej oraz audyt kultury organizacyjnej i praktyk HR.
Gore zostało założone w 1958 r. w USA. Obecnie jest korporacj± międzynarodow±, zatrudnia ponad dziesięć tysięcy pracowników w zakładach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii i Chinach. W Niemczech ma cztery zakłady w Bawarii, w których pracuje około półtora tysi±ca osób. Ma swój oddział również w Polsce.
W. L. Gore & Associates znalazło się także na opublikowanej niedawno przez Great Place to Work® li¶cie najlepszych 25 miejsc pracy na ¶wiecie.

Gore współpracowało z miesięcznikiem ATEST przy organizacji testu zaawansowanych kurtek ochronnych, przeprowadzonego w polskich firmach, który opisali¶my m.in. w artykułach: „Testuj z ATESTEM!” (6 i 7/2011), „Firmy wylosowane” (9/2011), „Testy ruszyły” (12/2011), „Na torach w deszczu” (2/2012), „Na budowie wiertni zim±” (3/2012), „Zakończenie. To jeszcze nie koniec” (4/2012), „Komentarze do testu” (5/2012).

Badanie najlepszych miejsc pracy instytut Great Place to Work® organizuje również w Polsce. Wyniki tegorocznej edycji można znaleĽć na stronie: http://www.najlepszemiejscapracy.pl  

 
  - 1 -