ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2017

Spotkanie oddziału stowarzyszenia w ENGIE EC Słupsk

 Dodano: 2018-10-19

 

          

      

2017-10-18  

Spotkanie oddziału stowarzyszenia w ENGIE EC Słupsk  

 

12 października 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie członków słupskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, zorganizowane tym razem w zakładzie ENGIE EC Słupsk, który jest producentem energii cieplnej i zaopatruje miasto Słupsk. Na wstępie Jarosław Lenkiewicz, prezes oddziału stowarzyszenia, przywitał wszystkich uczestników i podziękował prezesowi ENGIE EC Słupsk Markowi Bączkiewiczowi za możliwość zorganizowania spotkania w tym zakładzie. Następnie Jolanta Olechnowicz (pracownik służby bhp i wiceprezes oddziału OSPBHP) przywitała gości w imieniu spółki i oddała głos prezesowi spółki. M. Bączkiewicz w wystąpieniu na temat systemowego podejścia do bezpieczeństwa i higieny w firmie ENGIE mówił o odejściu od stereotypów dotyczących palacza i przedstawił nowoczesne rozwiązania w procesie wytwarzania energii cieplnej, podkreślił jak ważny jest pracownik i jak szczególny nacisk kładzie się na zachowania i postawy pracowników w celu tworzenia bezpiecznych warunków pracy. Pokazał również, że w działaniach związanych z podniesieniem bezpieczeństwa, z rozwijaniem aktywności fizycznej oraz wprowadzaniem dodatkowych badań medycznych aktywnie uczestniczy najwyższe kierownictwo. W zakładzie wprowadzono kilka przewodnich haseł odnoszących się do różnych działań systemowych np.: „o mało co...” , „widzę – zgłaszam”. Warto dodać, że spółka została wyróżniona w konkursie na dobre praktyki zorganizowanym przez Zarząd Główny OSPSBHP i na III Kongresie Służby BHP w Warszawie w 2014 r. prezentowała swoje osiągnięcia w zakresie ochrony pracy. W bieżącym roku ENGIE EC Słupsk została laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom 2017” – prezes firmy odebrał nagrodę z rąk Prezydenta RP.
Jolanta Olechnowicz przedstawiła prezentację związaną z działaniami kryzysowymi i sytuacjami niebezpiecznymi. Mówiła o funkcjonującym w spółce ENGIE planie reagowania kryzysowego i o prowadzonych ćwiczeniach ewakuacyjnych dla wszystkich pracowników z użyciem sztucznego zadymienia klatki schodowej czy też po ogłoszeniu alarmu bombowego. Co roku w spółce są organizowane „Dni bezpieczeństwa”, w ramach których podczas wspólnej zabawy kierownictwo i pracownicy uczą się i utrwalają poprawne zachowania w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy spotkania otrzymali wyciągi z zasad postępowania w sytuacji kryzysowej oraz z zasad postępowania w trakcie operacji antyterrorystycznej.
Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do części produkcyjnej (kotłowni), gdzie każdy miał możliwość zgłosić swoje uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa pracy w ENGIE EC Słupsk.
W ostatniej części spotkania zostały omówione dotychczasowe działania oddziału w bieżącym roku. Zarząd oddziału poinformował, że w grudniu odbędą się wybory władz słupskiego oddziału. Przedstawiono też nową koleżankę Katarzynę Korolską, która dołączyła do członków oddziału w Słupsku.  

 
  - 1 -