ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2013

Prace na wysokości – podsumowanie kampanii

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2013-06-28  

Prace na wysokości – podsumowanie kampanii  

 

27 czerwca w cementowni Grupy Ożarów w Karsach koło Ożarowa odbyła się konferencja „Prace na wysokości” podsumowująca kampanię bezpieczeństwa prowadzoną w grupie CRH, do której należy Grupa Ożarów. Była to druga kampania bhp zorganizowana przez Grupę Ożarów wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Kielcach; włączyli się w nią również OIP Lublin i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.
Kampania objęła około trzystu przedsiębiorstw, zatrudniających kilka tysięcy pracowników. Oprócz firm należących do Grupy Ożarów były to też firmy współpracujące i podwykonawcy. W ramach kampanii przygotowano obszerne multimedialne materiały informacyjne i szkoleniowe, przeprowadzono szereg szkoleń, a także przeglądów stanowisk pracy. Wprowadzono nowe rozwiązania techniczne, zakupiono sprzęt ułatwiający prace na wysokości i chroniący pracowników podczas wykonywania tych prac.
Na konferencji organizatorów kampanii reprezentowali: Andrzej Ptak – prezes zarządu Grupy Ożarów S.A, który prowadził spotkanie, oraz Janusz Czyż – Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach. Współorganizatorów reprezentowali: Agnieszka Szczygielska z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz Włodzimierz Biaduń – Okręgowy Inspektor Pracy w Lublinie.
W części wykładowej przebieg i efekty kampanii zaprezentował Piotr Pucuła, kierownik działu bhp w Grupie Ożarów. Tomasz Barański z OIP w Kielcach przybliżył założenia i możliwości włączenia się w kampanię PIP „Szanuj życie! Profesjonaliści pracują bezpiecznie”. Marcin Jachowicz z CIOP omówił bezpieczne użytkowanie sprzętu do pracy na wysokości. Problemy w słyszeniu mowy i dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych w trakcie stosowania ochronników słuchu przedstawił Paweł Górski z CIOP.
Przebieg kampanii i jej efekty skłoniły organizatorów do przygotowania następnej o znacznie szerszym zasięgu, obejmującej więcej pracodawców i pracowników. Będziemy o niej informować w ATEŚCIE.  

 
  - 1 -