ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2010

Kongres służby bhp

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2010-10-15  

Kongres służby bhp  

 

Behapowcy pokazali, że są liczni i na Kongresie Służby BHP, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP 8 października br. w Warszawie, stawili się w liczbie 270 osób z całej Polski. Kongres odbył się w warszawskim Domu Technika NOT, w którym OSPSBHP ma swoją siedzibę, co symbolicznie podkreśliło związki służby bhp z polskim środowiskiem inżynierskim i technicznym.
Kongres, odbywający się pod hasłem „Służba bhp w XXI wieku”, był okazją do wręczenia odznaczeń i okolicznościowych przemówień, ale ważniejsza była rola, jaką odegrał w środowisku: integracja służby bhp i pokazanie możliwości rozwoju tej służby oraz organizacji, które ją reprezentują. W wystąpieniach merytorycznych pojawiły się omówienie kampanii „Szanuj życie!”, prowadzonej przez PIP, nowoczesne podejście do rejestracji prawie wypadków, prezentacja dotycząca roli służby bhp w doborze środków ochrony indywidualnej itp.
Duża frekwencja na kongresie świadczyła o tym, że behapowcy czekają na dyskusję nad problemami środowiska. Osoby, które wypowiadały się dla ATESTU, zwracały uwagę, że trzeba zająć się takimi problemami, jak bezmyślna konkurencja między pracownikami służby bhp (podkupywanie sobie zleceń za coraz niższe stawki), obniżenie poziomu wykształcenia (paradoks przy takiej liczbie studiów podyplomowych bhp), brak jednej organizacji reprezentującej interesy behapowców. Niestety, na kongresie zabrało dyskusji na te tematy. A ona musi się wreszcie odbyć.
Kongres zwrócił uwagę mediów codziennych na sprawy służby bhp. Świadczy o tym choćby wywiad, którego Marek Nościusz, prezes OSPSBHP, udzielił „Rzeczpospolitej”. Link: http://www.rp.pl/artykul/547633.html  

 
  - 1 -