ATEST Ochrona Pracy

Wirtualne muzeum bhp

Sortowanie alfabetyczne.

Kalendarium

Rok 2009

Zakończyła się konferencja ATESTU

 Dodano: 2015-06-26

 

          

      

2009-09-19  

Zakończyła się konferencja ATESTU  

 

W piątek 18 września zakończyła się 2. Ogólnopolska Konferencja Miesięcznika ATEST Ocena ryzyka a wypadki przy pracy. Wzięło w niej udział blisko siedemdziesięciu specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem pracy z całej Polski. Wykłady miały charakter praktycznych wskazówek oraz teoretycznych rozważań na temat modeli wypadków w połączeniu z oceną ryzyka. Uczestnicy chętnie włączali się w dyskusje, zarówno te towarzyszące sesjom konferencyjnym, jak i kuluarowe.
Generalne wnioski z konferencji: nie da się prawidłowo badać wypadków przy pracy nie biorąc pod uwagę wyników oceny ryzyka - nie da się właściwie ocenić ryzyka, nie odnosząc się do danych z wypadków przy pracy. W ten sposób nauka z przeszłości (badanie wypadków) wpływa na postępowanie w przyszłości (ocenę ryzyka i wynikające z niej środki profilaktyczne).
Podczas konferencji odbyła się promocja najnowszej książki wydanej przez ATEST: 22 zadania służby bhp. Standardy działania. Jej autor Lesław Zieliński przekonywał, że praca służby bhp nie może ograniczać się do oceny ryzyka, badania wypadków i szkoleń. Zadań jest znacznie więcej. Książka podpowiada, jak je prawidłowo realizować.
Drugiego dnia konferencji uroczyście zostały wręczone nagrody redakcji ATEST Złote Szelki. Otrzymali je: Anna Hodera, Jolanta Olejko, Roman Adler, prof. Tadeusz Szopa.  

 
  - 1 -